علت من اخبار

 /  اقتصاد

وزیر رفاه: انتظار تحول مدیریتی بنیادین در سازمان تامین اجتماعی داریم

تهران- علت- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انتظار تحول مدیریتی بنیادین را در سازمان تامین اجتماعی داریم، گفت: باید پنج معیار اصلی انقلابی، کارآمدی، دست پاکی، فساد ستیزی و مردمی بودن را در این سازمان مورد توجه قرار دهیم.

وزیر رفاه: انتظار تحول مدیریتی بنیادین در سازمان تامین اجتماعی داریم

به گزارش علت به نقل از ایرنا، حجت عبدالملکی امروز (شنبه۲۰ شهریورماه) در مراسم تودیع «مصطفی سالاری» - که از دو سال پیش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بود - و معارفه «میرهاشم موسوی» به عنوان مدیرعامل جدید این سازمان افزود: بستن روزنه‌های فساد و مقررات‌زدایی را در اولین جلسه‌ وزارتخانه مطرح کردیم و در این زمینه ارزیابی می‌کنیم که حجم فساد باید سه ماه دیگر کمتر شده باشد.
وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت مردم است و با معیشتی و رفاه مردم در ارتباط است؛ بیش از ۵۰ درصد ارتباط مردم با سازمان تامین اجتماعی است.
این مقام مسوول با تاکید بر اینکه مجموعه صندوق‌های بازنشستگی حق الناس هستند، تاکید کرد: باید با این نگاه مدیریت کنیم که ما امانتدار مردم هستیم، در حالی که با اقداماتی که انجام شده هنوز رضایتمندی مردم در سطح بالایی حاصل نشده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: انتظار داریم حرکت با قدرت به سمت ارتقای دیجیتالی و کارآمد سازی اقتصادی محقق شود و مجموعه شستا باید پرقدرت تر از قبل اداره شود و سنت های غلط برچیده شود.
ممنوعیت هزینه‌کرد از امکانات صندوق‌ها برای سازمان مرکزی وزارت تعاون
وی با بیان اینکه روش های مدیریتی کار آمد و نوین به رشد مجموعه تامین اجتماعی کمک خواهد کرد، تصریح کرد: ثروت زیادی در صندوق ها نهفته است و اینها امانت هستند از این رو هزینه کرد امکانات از سوی سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه برای سازمان مرکزی وزارتخانه ممنوع است.
عبدالملکی گفت: در تمام سال های بعد از انقلاب و به ویژه سال های اخیر، سازمان تامین اجتماعی جزو سازمان های پویا بوده است و در ۲ سال اخیر کارهای خوبی در آن انجام شده است.
وی با اشاره به انتصاب میرهاشم موسوی، مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: معتقدم این انتصاب، یک انتصاب بسیار کم نظیر و نادر است که در این وزارتخانه اتفاق می‌افتد؛ وی از ۱۲ سال قبل و از آن زمان که وزارت رفاه ادغام نشده بود، پست های مدیریتی داشت و از همین خانواده و جریان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: وی یک جوان دانای انقلابی و از مصادیق بارز این تعبیر رهبری است که امیدواریم منشا تحولات بزرگی در مجموعه سازمان تامین اجتماعی باشد.
این مقام مسوول ادامه داد: به تامین اجتماعی عرق دارم زیرا اولین ورود پدرم به دولت از همین سازمان بود و اینجا را خانه خودمان می دانم.
شستا باید از مدیرعامل تامین اجتماعی دستور بگیرد
حجت عبدالملکی همچنین در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشکل منابع نداریم، گفت: اگر فرایندها اصلاح شود و نظام‌های مدیریتی تغییر کند، اتفاق‌های خوبی در سازمان تامین اجتماعی می‌افتد.
عضو کابینه سیزدهم اظهار داشت: در ماه‌های آینده شاهد تحول در سازمان تامین اجتماعی خواهیم بود.
وی افزود: مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی فردی اهل تحول و آشنا به حوزه رفاه و تامین اجتماعی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: شستا زیر مجموعه تامین اجتماعی است و باید از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دستور بگیرد و با آن کار کند؛ پیش از این سازمان تامین اجتماعی و شستا یکدیگر را به رسمیت نمی‌شناختند و هر کدام به طور جداگانه زیر نظر وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودند و این امر یک چالش مدیریتی ایجاد کرده بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه ما نظارت را تا پایین‌ترین سطوح داریم، گفت: بر روی انتصاب ها حساسیت بسیاری داریم و باید قواعد و اصول انتصاب ها رعایت شود.
عبدالملکی گفت: بازدیدهای میدانی را از زیر مجموعه های وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می دهیم.
وی با اشاره به اینکه پدرم کارمند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، گفت: وی به شدت دغدغه مشکلات مردم را دارد و درخواست رضایتمندی مردم را در حوزه های مختلف داشت.
به گزارش ایرنا، در این مراسم میرهاشم موسوی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی معارفه شد. پیش از این و از سال ۱۳۹۸، مصطفی سالاری ریاست سازمان تامین اجتماعی را برعهده داشت.

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پربازدیدترین

پربحث ترین