علت من اخبار

 /  حقوق و قضایی

پاسخ شرکت بادران به گزارش سودجویی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای

پس از انتشار گزارشی از سودجویی گسترده شرکت‌های بازاریاب شبکه‌ای در خبرگزاری فارس که بر اساس گزارش‌های مردمی فساد انتشار یافته است، شرکت بادران به این گزارش واکنش نشان داده است.

پاسخ شرکت بادران به گزارش سودجویی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای

به گزارش خبرگزاری علت به نقل از فارس، شامگاه پنج شنبه، 19 مهرماه گزارشی از تخلفات شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با تیتر «سوت‌زنی| سودجویی گسترده شرکت های هرمی با عنوان بازاریابی شبکه‌ای/ کلاهبرداری شرکت بادران با ارزهای بی ارزش» در فارس انتشار یافت.
در این گزارش که مبنای آن، چندین گزارش مردمی فساد بود که در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس به ثبت رسیده است، مردم از شیوه‌ها و شگردهای شرکت‌های بازاریاب برای فریب نسل جوان سخن گفته و از ضررهای مادی فراوانی گفته بودند که در اثر اعتماد به این شرکت متضرر شده‌اند و خواستار برخورد نهادهای قانونی با این نوع فعالیت‌ها شده اند.
متن گزارش فارس درباره شرکت‌های بازاریاب شبکه‌ای را اینجا بخوانید.
پس از انتشار این گزارش، شرکت بادران جوابیه‌ای برای این خبرگزاری ارسال داشته که متن آن به شرح ذیل است: «پنج شنبه گذشته نویسنده گروه جامعه خبرگزاری فارس اقدام به انتشار گزارشی خلاف واقع کرده که سرشار از اتهامات بی‌پایه و اساس، جملات توهین‌آمیز و زشت بوده است.
در این گزارش نویسنده به استناد ادعای واهی افرادی ناشناخته، خواسته یا ناخواسته به جعل حقیقت پرداخته که باعث ضرر و زیان مادی و معنوی به شرکت «بادران» و صدها هزار نفر بازاریاب و کارکنان آن شده است.
شرکت شبکه «بادران» گستران با سابقه 10 ساله نیازی به توضیح واضحات ندارد اما با توجه به انتشار گزارش مورد اشاره بر خود لازم می‌داند موارد زیر را جهت تنویر افکارعمومی یادآوری کند؛
1- درروز ششم شهریور 1390 اولین مجوز بازاریابی شبکه‌ای از سوی کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه‌ای مستقر در مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن، تجارت به نام شرکت شبکه بادران گستران صادر شد. پس از آن با تصویب آئین‌نامه اجرایی چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی و بازاریابی شبکه‌ای براساس مواد 2 و 12 و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی کشور، اولین پروانه کسب قانونی بازاریابی شبکه ای نیز توسط اتاق اصناف ایران و متعاقبا اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی برای این شرکت صادر شد و در حال حاضر بالغ بر ۲۰ شرکت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای در کشور مشغول به فعالیت هستند. بنابراین شبکه بادران گستران کاملا قانونی تأسیس و مشغول به کار شده است. این شرکت در حال حاضر بیش از هزار نیروی ستادی در حوزه‌های مختلف و چندین کارخانه تولیدی دارد که بیش از ۵۰۰ قلم کالای با کیفیت ایرانی را توسط نیروهای متخصص و کارگران خطوط تولید خود از مرحله فرمولاسیون تا مرحله بسته‌بندی نهایی به انجام می‌رساند وتوسط صد هزار بازاریاب فعال در این شرکت در سراسر کشور به مشتریان نهایی تحویل می‌دهد . بنابراین قشر وسیعی از مردم این کشور در حال کسب روزی حلال از طریق این شرکت می‌باشند و انتشار اخباری بدین‌گونه نه تنها به یک شرکت تجاری و یا یک برند که سالها برای کسب موفقیت خود تلاش نموده آسیب وارد می‌کند بلکه موجب آسیب و ضرر و زیان زیاد به صدها هزار نفر از هموطنانی می‌گردد که در شرایط اقتصادی فعلی کشور سعی در امرار معاش دارند.
انتشار گزارشی خلاف واقع مبنی بر فعالیت‌های غیرقانونی «بادران» به نوعی زیرسئوال بردن نهادها و ارگان‌های نظارتی است که مجوز فعالیت به این شرکت داده‌اند می‌باشد.
2- همچنین از نظر شرعی نیز فقهای محترم شورای نگهبان براساس استعلامات صورت گرفته از هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور در چندین مرتبه آوین نامه فوق الذکر را خلاف موازین شرع ندانسته و آن را تایید فرموده اند. بدین روی فعالیت شرکت " بادران" از لحاظ شرعی نیز هیچ ایراد و اشکالی نداشته است.
3- در بخشی از گزارش منتشر شده خبرگزاری فارس در تاریخ مورد نظر، " بادران" با شرکت های کذائی " هرمی" مقایسه و اتهام سوء‌استفاده از مردم (!) به این شرکت زده شده که کذب محض بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد. کلیه فعالیت های شرکت بادران زیر نظر مراجع مربوطه بوده و این شرکت برخلاف نظر نویسنده گزارش ، غیرقانونی نبوده است و فعالیت آن با فعالیت شرکت‌های غیرقانونی هرمی کاملا متفاوت می‌باشد.
4- درگزارش مورد اشاره نویسنده از خرید و فروش ارزهای دیجیتالی توسط شرکت بادران نوشته و در این راه مصاحبه‌هایی نیز انجام داده است. این درحالی است که شرکت بادران نه تنها فعالیتی در این عرصه نداشته و چنین کاری را تأیید نمی‌کند بلکه بارها نیز در وب‌سایت خود این موضوع را اطلاع رسانی کرده که شرکت بادران هیچ ارتباطی با هیچ رمز ارزی نداشته است .
از آن گذشته فعالیت‌های بادران با بیش از هزار پرسنل و چند صد هزار بازاریاب و چندین کارخانه فعال در کشور آن قدر گسترده است که دیگر فرصتی برای فعالیت دیگری باقی نمی‌ماند.
5- بار دیگر تکرار می‌کنیم شبکه بادران ، اولین و با سابقه ترین دارنده مجوز بازاریابی شبکه‌ای از مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت بازرگانی ایران با داشتن بیش از هزار پرسنل و چند صد هزار بازاریاب و چندین کارخانه تولیدی است که مدیران آن جزو کارآفرینان برتر کشور محسوب می‌شوند. متأسفانه با مطلب و گزارش خلاف واقع خبرگزاری فارس، این شبکه بازاریابی شناخته شده در سطح کشور، دچار ضرر و زیان مادی و معنوی هنگفتی شده است.
علاوه بر آن انتشار چنین اخباری نه تنها به این شرکت لطمه زده و می‌زند بلکه برای شرکتی که توانسته چند صد هزار شغل در کشور ایجاد کند و در زمینه تولید کالای با کیفیت ایرانی نیز بسیار فعال باشد بسیار مخاطره‌آمیز می‌باشد.
6- برای جلوگیری از ادامه این فرافکنی‌ها و تخریب ناجوانمردانه یک شرکت قانونی در کشور، وظیفه خود دانستیم جوابیه یا همانا تکذیبه خود را از طریق خبرگزاری فارس منتشر کنیم.
پی نوشت؛ از مدیریت محترم خبرگزاری فارس، هم انتظار داریم نسبت به انتشار گزارش‌های این چنینی علیه شرکت‌های بی‌حاشیه داخلی که ذهنیت ایجاد کرده و به اقتصاد کشور لطمه می زند، حساسیت بیشتری نشان دهند»
و اما چند توضیح مختصر درباره جوابیه بادران:
1ـ گزارش منتشر شده فارس بر اساس گزارش های مردمی ثبت شده در سامانه سوت‌زنی فارس است که پس از بررسی اولیه و صحت‌سنجی ادعای نامبردگان و مصاحبه با افرادی است که سرمایه خود بخاطر اعتماد بیچا به این شرکت‌ها بر باد داده‌اند. چرا که خبرگزاری فارس خود را موظف می‌داند که در همه عرصه‌ها صدای مردم باشد و مطالبه‌گر حقوق از دست رفته آحاد جامعه باشد و با هیچ شخص، شرکت، ارگان یا نهادی نه عقد اخوت بسته و نه کینه شخصی دارد.
2ـ در پاسخ شرکت محترم بادران بر قانونی بودن این شرکت چندین بار تاکید شده اما همانگونه که در گزارش فارس نیز تاکید شده موضوع این است که شاکیان معتقدند این شرکت از رعایت آئین نامه وزارت صمت سر باز می‌زند. یعنی بحث اقدامات غیرقانونی و تخلف در عملکرد است نه وجاهت یا عدم وجاهت قانونی اصل شرکت بادران
3ـ متضرران از شرکت‌های بازاریاب شبکه‌ای برخلاف ادعای شرکت بادران افراد معدودی نیستند و هزاران نفر بخاطر کسب سود، وسوسه مالی بازاریابان و اینکه ره صدساله را یک شبه بپیمایند جذب این شرکت‌ها شده که پس از چندی سرمایه خود را از دست داده‌اند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پربازدیدترین

پربحث ترین