علت من اخبار

 /  هرمزگان

روایت باشگاهی که آخر دولت روحانی توسط استاندار هرمزگان تشکیل شد!

حدود خردادماه سال جاری بود که فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از جلسه‌ای چندساعته با نمایندگان مرکز استان در خانه ملت، خبر ایجاد شرکت صنایع پشتیبان هرمزگان را اعلام کرد که بلافاصله 20 میلیارد از سوی صنایع غرب شهر بندرعباس به‌حساب آن واریز شد. گزارش فارس را در این باره بخوانید.

روایت باشگاهی که آخر دولت روحانی توسط استاندار هرمزگان تشکیل شد!

به گزارش خبرگزاری علت به نقل از فارس از بندرعباس، حدود خردادماه سال جاری بود که فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از جلسه‌ای چندساعته با نمایندگان مرکز استان در خانه ملت، خبر ایجاد شرکت صنایع پشتیبان هرمزگان را اعلام کرد.

سؤوالات زیادی در اذهان همه مردم بخصوص اهالی ورزش پیش آمد که روز به روز این پرسش‌ها در فضای مجازی گسترش بیشتری می‌یافت و از آن جا که اعداد و ارقامی میلیاردی از سوی استاندار برای این شرکت و آینده کاری آن مطرح شده بود، ورزش بی‌پول و مستمند هرمزگان که روزهای سختی را طی می‌کند، بیش از پیش نسبت به کم و کیف این ماجرا حساس شد و چراهای زیادی در اذهان شکل گرفت.

چرا روزهای آخر دولت روحانی؟ چرا شرکت و باشگاه جدید و چراهای دیگر؛ مگر استاندار هرمزگان چهار سال از بدو ورود خویش به استان شاهد رنج ورزش و ورزشکاران استان نبود، چرا از ابتدا به فکر تشکیل باشگاه نیفتاد؟ مگر فریدون همتی، فریاد ورزش هرمزگان که هر روز بلند و بلندتر می‌شد را نمی‌شنید؟ چرا روزهای آخر عمر دولت به فکر ورزش مستمند استان افتاد؟

چرا باشگاه صنایع پشتیبان از ووشو حمایت نکرد؟ 

سؤوال اینجاست؛ مگر ووشوی هرمزگان با تعداد قابل قبول ورزشکار حرفه‌ای و ملی‌پوش در زمان ایجاد باشگاه صنایع پشتیبان و خزانه پر از پولش، طلب یاری نکرد، پس چرا باز هم صدای آنان به گوش استاندار نرسید؟ مگر هزینه لیگ برتر ووشو چقدر بود؟

  

جالب است بدانید؛ این موضوع در حالی اتفاق افتاد که با رایزنى‌هاى علیرضا بهرمن رئیس هیأت ووشو هرمزگان و موافقت امیر صدیقی ریاست فدراسیون ووشو، یک سهمیه براى استان هرمزگان جهت حضور در لیگ پانزدهم لحاظ شد و فدراسیون ووشو طى نامه‌اى به باشگاه صنایع پشتیبان، آمادگى خود را براى حضور تیمى با نام این شرکت در لیگ برتر آقایان اعلام داشت اما پانزدهمین دوره لیگ برتر ووشو باشگاه‌هاى کشور جام ستارگان در حالى از فردا بیست و یکم شهریورماه آغاز مى‌شود که على‌رغم تشکیل باشگاه صنایع پشتیبان، استان هرمزگان هم‌چنان بدون تیم در لیگ برتر ووشو باقى ماند و ووشوکاران هرمزگانى جذب دیگر باشگاه‌هاى کشور شدند و باشگاه صنایع پشتیبان هیچ‌گونه حمایتی از تیم ووشو به عمل نیاورد.

پس از اعلام آمادگى فدراسیون ووشو تاکنون جوابى از سوى باشگاه صنایع پشتیبان جهت حضور در لیگ به فدراسیون مخابره نشد و تاریخ ثبت نام به انتها رسید و ووشوکاران مظلوم هرمزگانى نیز جهت حفظ آمادگى خود مجبور به عقد قرارداد با دیگر باشگاه‌ها شدند و علیرضا بهرمن رئیس هیأت ووشو هرمزگان با تمدید قرارداد به کار خود در پارس جنوبى جم ادامه داد.

مهزیار محمدنژاد، منصور دست افکن در بخش ساندا و امیرحسین چرزه، رضا جعفرى و بنیامین تنى به‌عنوان تالوکار جذب پارس جنوبى شدند و عیسى آرسیون به پاس ناجا پیوست و نجم‌الدین علیمرادى نیز با دانشگاه آزاد قرارداد بست و طاهر قاسمی در بخش تالو و محمدعلی اقتداربختیاری در بخش ساندا به تیم هیأت ووشو ماهشهر رفتند. چرا بایستی 9 ورزشکار که 60 درصد از یک تیم را تشکیل می‌دهند بایستی جذب باشگاه‌های دیگر شوند؟ باشگاه صنایع پشتیبان که با فلسفه پشتیبانی از از ورزش هرمزگان تشکیل شد بایستی پاسخگو باشد.

20 میلیارد تومانی که به حساب باشگاه آمد کجاست؟

جالب است بدانید؛ ماه گذشته 20 میلیارد تومان از سوی صنایع غرب شهر بندرعباس جهت پشتیبانی از ورزش حرفه ای به حساب اداره کل ورزش و جوانان استان واریز شد که جالب تر از آن با فشارهای مضاعف استانداری هرمزگان، این پول به باشگاه صنایع پشتیبان انتقال یافت. مگر این پول نبایستی در ورزش حرفه هزینه شود؟ پس چرا درخواست فدراسیون ووشو مسکوت ماند و به آن توجهی نشد؟.

چرا به فوتبال دوستان قول خرید تیم لیگ یکی داده شد اما هنور خبری از خرید تیم نیست؟ پس با این شرایط هدف از تشکیل باشگاه از سوی استانداری هرمزگان آن هم در اواخر دولت روحانی چیز دیگریست و خدا می داند پس این پرده مبهم و خزانه پر از پول باشگاه چه می گذرد.

بهرمن: وعده‌های استانداری هرمزگان در حد یک حرف بود

علیرضا بهرمن رئیس هیأت ووشو استان هرمزگان در این باره به خبرنگاران گفت: ما آمادگى خود را اعلام کردیم اما ظاهرأ باشگاه صنایع پشتیبان موضوع را جدى نگرفت.

وى افزود: فلسفه تشکیل این باشگاه در استان، حمایت از هیأت‌هاى مستعد و ورزشکاران حرفه‌اى بود اما در خصوص ووشو این اتفاق میسر نشد و حمایتى از این رشته ورزشى صورت نگرفت. ظاهرأ وعده‌های استانداری هرمزگان در حد یک حرف بود.

سرمربی تیم پارس جنوبی در لیگ برتر ووشوی کشور اظهار داشت: ووشوى هرمزگان قادر بود تیمى را براى فصل جدید راهى لیگ برتر کند که ٦٠ تا ٧٠ درصد آن را نیروهاى بومى تشکیل مى‌دادند اما مسؤولان باشگاه صنایع پشتیبان متوجه اهمیت موضوع نبودند و همیشه از خرید یک تیم فوتبال در لیگ دسته یک سخن به میان آورده شد که آن هم در هاله‌ای از ابهام است و فوتبال‌دوستان شهر هم‌چنان در انتظار مانده‌اند.

کشفی: نقش باشگاه صنایع پشتیبان حمایتی است

سخنان محمدباقر کشفی مدیرعامل باشگاه صنایع پشتیبان هرمزگان با خبرنگار خبرگزاری فارس حکایت از چیز دیگری است، او گفت: برای مشارکت صنایع باید به یک فرمول مشخصی می‌رسیدیم. با مدیرعامل فولاد صحبت شد و نامه‌ای رسمی به آنان فرستادیم که تیم‌داری انجام دهند اما آنان نامه رسمی به ما زدند که تیم داری نمی‌کنیم اما اگر می‌خواهید باشگاه داری کنید ما می‌توانیم به شما کمک کنیم و 20 میلیارد تومان نیز از محل فولاد هرمزگان و در قالب تفاهم نامه‌ای میان استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان و مدیرعامل فولاد هرمزگان در دو مرحله به حساب (سایر منابع) هدایای ورزش و جوانان هرمزگان واریز شد. این 20 میلیارد هم اکنون در حساب هدایای ورزش و جوانان هرمزگان موجود است و ریالی از آن نیز جابجا نشده است.

وی افزود: با دهها شرکت مختلف در هرمزگان به همراه آقای حیدری معاون اقتصادی استاندار، مذاکره و گفت‌وگو داشتیم تا نهایتا 6 شرکت فولاد هرمزگان، پالایشگاه نفت بندرعباس، صبا فولاد، یک شرکت از کشتی سازی هرمزگان، بناگستر کرانه و آبشیرین‌کن بندرعباس (شایا) به عنوان سهامدار صحبت کردیم و هر شرکت سهم اولیه خود را که 200 میلیون تومان بود را برای ثبت شرکت پرداخت کرد و این شرکت با همکاری اداره کل ثبت اسناد شکل گرفت و رییس اداره ثبت شرکت‌های اداره ثبت اسناد هرمزگان نیز به طور دقیق ابعاد مختلف حقوقی آن را رعایت کرد و در این راه از اساسنامه شرکت‌های مهم و معتبر کشور و استان نیز استفاده کردیم و سهامداران نیز اساسنامه را بررسی و تأیید کردند و این مسیر به سمت ثبت ارسال شد.

مدیرعامل باشگاه صنایع پشتیبان هرمزگان ادامه داد: قواعد ثبت شرکت نیز این است که سهامداران دولتی نباشد و بخشی از زمان ما نیز صرف نامه‌نگاری‌ها و مشخص شدن سهام کلان شرکت‌ها به لحاظ دولتی نبودن و اعلام نامه آنها به ثبت شرکت‌ها و ... گذشت و در مورد ایزوایکو نیز بنا شد که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود را پای کار بیاورد تا این که در آذر 99  سهامداران بنده را به عنوان مسؤول پیگیری انتخاب کردند. هیأت مدیره در اواخر 99 نیز جلسه رسمی خود را برگزار کرد و آقای بزرگی از صبا فولاد به عنوان رییس هیأت مدیره و آقای معروفخانی به عنوان نایب رییس انتخاب برای دو سال انتخاب شدند و بنده را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردند. 

کشفی گفت: اولین گام افزایش سرمایه ما است. 100 میلیارد تومانی که آقای استاندار نیز به آن اشاره کردند برآوردی است که ما برای سال 1400-1401 مورد نیاز شرکت است. 42 مأموریت در اساسنامه برای این شرکت در حوزه فرهنگی و ورزشی تعریف شده است. مأموریت این شرکت نیز صرفا در همین دو حوزه است که صنایع سهم خودشان را پرداخت و این شرکت به مأموریت‌های خود در 4 بخش بپردازد. البته باید هیأت مدیره در جلسه‌ای که بزودی خواهیم داشت، سهم هر کدام از آنها مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: مأموریت ما صرفا فوتبال نیست. بخشی از کار ما حرفه‌ای در حوزه فوتبال است و یکی از محورها است. مثلا با خرید امتیاز یک تیم دست یک.

مدیرعامل باشگاه صنایع پشتیبان هرمزگان عنوان داشت: در بخش ورزش حرفه‌ای 4 مأموریت برای خودمان تعریف کرده‌ایم. یکی از آنها خرید تیم دسته یکی است. دیگری توجه به سایر تیم‌هایی است که نظیر فوتسال و والیبال ساحلی توانسته‌اند به خوبی بدرخشند و نیاز به حمایت دارند و برای آن 63 میلیارد تومان پیش بینی کرده‌ایم.

کشفی افزود: در بخش ورزش همگانی و عمومی 6 مأموریت داریم و 11 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته‌ایم. توجه به ورزش محلات، ورزش روستایی، ورزش‌های بومی و محلی و جشنواره‌ها و ...

وی ادامه داد: در بخش زیرساخت نیز 4 برنامه تعریف کرده‌ایم که 14 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مدیرعامل باشگاه صنایع پشتیبان هرمزگان گفت: یکی از سرفصل‌های مأموریتی ما احداث و ساخت ورزشگاه و مجموعه‌های آموزشی ورزشی نیز هست. منتهی در افق برنامه‌ریزی‌هایمان 3 بازه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم. الان با فولاد هرمزگان صحبت شده و آنها  بزودی کار ساخت یک مجموعه ورزشی را آغاز می‌کنند. از سوی دیگر با بازدید جامعی که از تمام زیرساخت‌های ورزشی استان داشتیم واقعا شرایط نامناسب آنها را دیدیم و بخصوص برای ورزشگاه خلیج فارس در نظر گرفتیم که اگر امکان آن فراهم شود، شرکت صنایع پشتیبان به آن ورود کرده و آن را به سامان برساند. وضعیت آن را بهبود داده و به تدریج حتی زمینی نیز تهیه و به سمت ساخت ورزشگاه نیز برویم. هدف ما از ورود به ورزشگاه خلیج فارس نیز آن است که بتوانیم فکری اساسی برای رفع مشکلات این ورزشگاه کرده و شرایط آن را مناسب سازی کنیم.

کشفی افزود: این شرکت قرار است نقش حمایتی داشته باشد و به باشگاه‌ها نیز کمک کند و بر اساس فرمول مشخصی به باشگاه‌ها نیز کمک کند. حتی فهرست گذاری مشخصی نیز صورت گرفته و برای باشگاه‌ها، هیأت‌های ورزشی صاحب افتخار و قهرمانان و پیشکسوتان استان نیز هر کدام اعتبار حمایتی در نظر گرفته شده است. برای تیم لیگ یک فوتبال، تیم‌های پایه، کمک مالی جهت برگزاری تورنمت‌های بین المللی، بسکتبال بانوان، فوتسال بانوان، والیبال ساحلی، قایقرانی، بسکتبال با ویلچر، دو میدانی، هندبال ساحلی و دیگر ورزش‌ها نیز در سطح حرفه‌ای مبالغی در نظر گرفته شده است و در سرفصل جداگانه‌ای اعتباری نیز برای ورزش همگانی، تیم‌های روستایی، ورزش‌های آبی و ساحلی و بومی و محلی نیز پیش بینی شده است.

 

وی ادامه داد: از طرف دیگر برای تقدیر از ورزشکاران ملی مدال‌آور و حمایت از ورزشکاران ملی و نخبه جهت اعزام به مسابقات آسیایی و جهانی نیز مبالغی پیش بینی شده است.

مدیرعامل باشگاه صنایع پشتیبان هرمزگان گفت: برای باشگاه‌ها نیز هر کدام در فرمول مشخصی نیز مبالغی حمایتی دیده‌ایم. مثلا برای آیندگان، هیأت رودان (بانوان)، انرژی بر پارسیان، فوتبال ساحلی شهرداری، شهرداری دشتی پارسیان در فوتبال ساحلی، بستکتبال سوپرلیگ شهرداری، پاس بندرلنگه، خانه بسکتبال، بانوان فولاد، فولاد هرمزگان لیگ دسته دوم، هیأت هندبال میناب و ...

وی اظهار داشت: ما یک شورای سیاست گذاری بالای سر این تشکیلات خواهیم داشت که متشکل از نمایندگان استان، مدیرکل صمت، مدیرکل ورزش و جوانان، نماینده باشگاه‌ها، نماینده هیأت‌های ورزشی و پیشکسوتان، مدیرعامل باشگاه و نماینده استاندار (معاون سیاسی و امنیتی) است و از جایگاه خود کمک خواهند کرد که این حرکت متوقف نشود.

کشفی خاطرنشان ساخت: ما در جلسه اول نیز از هر 5 نماینده استان دعوت کردیم. رییس دوره‌ای مجمع نمایندگان در ترکیب شورای سیاست گذاری قرار دارد و هر کدام از نمایندگان نیز اگر بخواهند که در جریان امور باشند، می‌توانند حضور داشته باشند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. 3 نماینده مرکز استان که سابقه ورزشی نیز دارند و علاقمند نیز بودند که در حضورشان بودیم و ادامه راه نیز در خدمت همه نمایندگان استان خواهیم بود. مأموریت شرکت ما جای جای استان است و نگاه نقطه‌ای نداریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پربازدیدترین

پربحث ترین